KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15385188
nr 1538 5188
Alfred Nyström
(1844-1897), Sverige
Efter Molin. Signerad. Blandteknik, bildmått: 14x9, yttermått inklusive ram: 30x24 cm
Alfred Nyström, svensk skulptör och konstnär född i Medevi 1844, död 1897 i Djursholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 1 maj 2023
kl 19:31:33
1/5 18:05:33
Alfred Nyström
Läs mer om Alfred Nyström